Brodit Passiv holder til Honeywell CT47 m. orignal Boot/skin - 711366
Brodit Holder lavet Specifikt til Honeywell CT47 med originalt boot/skin på hvilket sikrer at telefonen sidder sikkert i holderen.
Med en Brodit Passiv mobil holder har man altid telefon lige ved hånden, klar til brug.
Brodits mobil holdere er monteret på et kraftigt kugleled der tåler hyppig brug og samtidig sikre at skærmen Honeywell CT47 kan vippes så vinklen passer i forhold til placeringen af holderen og brugen samt i forhold til lysindfald på skærmen.
Kugleledet sikre ligeledes at man kan anvende telefon i liggende position, hvis den eksempelvis bruges til navigation.
Dette er en passiv holder, hvilket vil sige at holderen er lavet til blot at holde telefonen uden indbygget opladning. Holderen er åben i bunden hvilket giver mulighed for at tilslutte en almindelig lader eller kabel til telefonen hvis opladning ønskes.
Ønsker du en holder med laderstik indbygget skal du bruge en aktiv holder med indbygget ladestik i stedet for.
Holdereren er udstyret med 4 skruehuller i kugleledets fod og der medfølger 4 sorte selvskærendeskruer til montering på Brodits monteringsbeslag ProClip. Men holderen kan sådan set monteres på alt hvor den kan skrues fast via de 4 hulle.
Vi anbefaler at holderen monteres på en Brodit ProClip ved montering i bil for den sikreste montering.
Ved montering med Brodit proclips beslag skånes bilens interiør.
Alternativt kan holderen monteres med skruer direkte på instrument brættet eller en anden type beslag.
Se Brodit ProClips og bilbeslag lige her
Til montering i butik eller lager kan der eksempelvis anvendes et Piedestal mount, se vores store udvalg her
Passer til følgende Honeywell modeller:
Honeywell CT47 med orignalt Boot/Skin
Model: 711366
EAN nummer: 7320287113662
Højde: 89 mm
Bredde: 86 mm
Dybde: 72 mm
Volume: 551 cm³
Vægt: 104 g